22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

Сьогодні – 22 червня, в Україні вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у страшній Радянсько-Німецькій війні, яка тривала від 1941 до 1945 р.. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Саме Україна серед колишніх радянських республік, й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. Загалом, безповоротні втрати України становили 8-10 млн осіб.
Це показало українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів, як з боку нацистів так і комунізму. Для неї Друга світова війна стала національною трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси.

Ми, студенти та викладачі кафедри військової підготовки Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, пам’ятаємо та вшановуємо тих, хто так і не повернувся з цієї війни, тих, хто взяв на себе удар війни першими, тих чиї життя і долі були скалічені та зруйновані у цій страшній війні.

Вічна пам’ять Героям України!