Перша жінка-офіцер – українка

Кафедра військової підготовки спільно із Івано-Франківським осередком Ліги студентів АПУ запускає серію публікацій в межах проєкту Case Club 2.0.

Чи знали ви, що перша в світі жінка, офіційно зарахована на військову службу в званні офіцера — українка?

Олена Іванівна Степанів (07.12.1892, с. Вишнівчик — 11.07.1963, м. Львів)
▪️українська історикиня, викладачка географії;
▪️громадська та військова діячка;
▪️четарка Української Галицької Армії;
▪️ ув’язнена радянських таборів
▪️ активна учасниця січово-стрілецького руху
▪️співзасновницею товариства «Січові Стрільці — ІІ»
▪️провідницею жіночої чети.

Після початку Першої світової війни дівчина намагалася потрапити в діючу армію. Фотограф розгледів у ній жінку та викликав поліцію. Жандарми вирішили, що вона – шпигунка та доправили її до дільниці.

Коли все з’ясувалося, жінка написала листа до бойової управи, у якому висловила бажання їхати на фронт, проте їй відмовили, бо вона — жінка.

Проте це не стало перешкодою і Олена згодом знайшла своє місце у війську. Ось такі вони, українські жінки: цілеспрямовані, хоробрі, натхненні.

На щастя, з роками ситуація із рівністю прав жінок та чоловіків покращилася, проте і зараз є недоліки у використанні законодавства на практиці.

Слідкуйте за оновленнями, далі — цікавіше!