Історія

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №962 про утворення військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів спільним наказом Міністра оборони України і Міністра освіти і науки України від 03 червня 2016 року в Прикарпатському національному університеті створено кафедру військової підготовки.

Кафедра військової підготовки проводить навчання громадян України за спеціальностями:
–         організація перевезень і управління на автомобільному транспорті;
–         організація морально-психологічного забезпечення;
–         математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
–         експлуатація та ремонт автомобільної техніки та їх аналогів.

Під час навчання на кафедрі студенти-курсанти вивчатимуть дисципліни загальновійськової підготовки, з організації та методики роботи з особовим складом військових підрозділів, з тактичної і тактико-спеціальної підготовки, з військово-технічної і військово-спеціальної підготовки.

Вивчення цих дисциплін закріплюється практичним виконанням вправ на тактико-спеціальних заняттях і навчаннях (також і в нічний час). Навчання проводиться методом «військового дня» впродовж 2-х років.

Після завершення першого року навчання проводяться комплексні практичні заняття, другого року навчання – навчальний збір, що проводиться у військових частинах і являється завершальним етапом військової підготовки (виконуються вправи зі стрільби, водіння військової техніки, вдосконалення командирських та методичних навичок, вирішуються інші практичні завдання).

Завершується навчання складанням випускного екзамену, за результатами якого після прийняття військової Присяги громадяни атестуються для присвоєння первинного військового звання офіцера запасу.