Психологічна підготовка до бою

Вітання!

21 червня 2023 р. для студентів Кафедри військової підготовки Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника психологи Наталія Чаплинська та Галина Герасимів провели цікаве та актуальне заняття на тему: “Психологічна підготовка до бою”.


В процесі активного спілкування та дискусій були розглянуті базові психологічні поняття, проаналізовано фізіологію стресу, такі варіанти реакції на критичні ситуації як “Бий”, “Біжи”, “Замри” та “Перечекай”, їхні особливості та специфіку, а також основні людські емоції, зокрема страх, сум, гнів, радість та любов.

Загалом розрізняють страх тілесних відчуттів та страх реакції оточення. З подоланням останнього може допомогти фраза: “Інші люди не мають часу думати про мене, тому що вони думають про те, що подумаю про них я”.

Важливою темою для обговорення були посттравматичний синдром, способи регулювання емоцій, зокрема звернули увагу на ті, що носять тимчасовий та деструктивний ефект, а після цього знайшли їм оптимальну альтернативу.

Основним висновком із заняття стало те, що найкращим варіантом для вирішення складної ситуації буде її пережити, подолати всі труднощі, які при цьому можуть виникнути, а після цього продовжувати розвиватись і працювати над реалізацією поставлених завдань та цілей.